суббота, 10 февраля 2018 г.

Інтегрований урок для 1 класу


Інтегрований урок
математики та природознавства
 в 1 класі
 "Закріплення таблиці додавання і віднімання в межах 10.
Життя лісових тварин взимку".

                           









Мета:
·         закріплювати вміння застосовувати прийоми додавання і  віднімання чисел в межах 10, складати і розв’язувати задачі;
·         закріплювати  вміння розрізняти геометричні фігури;
·         развивати  логічне  мислення;
·         виховувати чуйне ставлення до природи.
Обладнання:  мультимедійна презентація.

Хід уроку
1. Організаційний момент.

а) Оголошення теми і мети уроку.
- Продзвенів дзвоник, починається урок. Посміхнемося один одному і побажаємо гарного настрою. Сьогодні у нас незвичайний урок. Не виходячи з класу, ми відправимося у зимовий ліс, але це буде не проста прогулянка, а математична. Скажіть які пори року ви знаєте? (літо, осінь, зима,  весна).
-А зараз яка пора року(зима)
-Які зміни в природі ви помітили(опало листя з дерев, птахи відлетіли у теплі краї,деякі тварини заснули)
-Отже, ми відправляємось до зимового лісу , де зустрінемося з лісними мешканцями і покажемо їм, як ми навчились рахувати, розв’язувати задачі і дружно працювати. А щоб шлях був легким, разділимося на групи: “Снігурі” (сильні діти), “Зайчики” (середнііЇжаки” (слабкі).
б) Усний рахунок.
- А нашим провідником будет лесовий цар – Лісовичок. 
Перед тим  як зайти до лісу, Лісовичок хоче нас випробувати.
Їжаки” рахують від 1 до 20 через 1,
“Зайчики” через 2, а “Снігурі” через 3. 

Підкажіть Лісовичку переставний закон додавання.
в) Хвилинка каліграфії 
- Молодці! Отже, ми в лісі. А яких лесних мешканців можна зустріти взимку в лісі
- І кого же ми побачимо першим? Відгадаете, якщо  правильно виконаєте математичний диктант.
Математический диктант.
1.5 збільшити на один. (6)
2.9 зменшити на два. (7)
3.Від 10 відняти пять. (5)
4.До 6 додати два. (8)
5. Перший доданок 1, другий -9. Знайдіть суму.
-Кого ж ми зустрічаємо першим?(Зайця).
-Що ми можемо сказати про зовнішній вигляд зайчика взимку, який він?
им харчується?
-У нашого зайця є друг. З яких геометричних фигур він складений?
Скільки на малюнку трикутникі? (5)
Скільки квадратів ? (2)
Скільки прямокутників?(4)
Скільки кругів? (1)
Скільки овалів? (3)
-А тепер запишіть числа в зошит в порядку зростання.
- А зараз відгадайте загадку.
Пухова руденька шуба
 Із сосни стриба на дуба.
 Хвіст у неї, як мітла,
А сама на зріст мала.
Очі сяють, як намисто,
Мов дві цяточки вогнисті.
В неї хата гарна, тиха,
Взимку повненька горіхів.
В лісі любить вона жити,
 Відгадайте, хто це, діти?
- Вірно, білка.  Послухайте, яку розмову почув Лісовичок на лісовій галявиніиходять дві дівчинки в костюмах)
Синиця і білка.
- Ти чому, білка, із дупла не виходиш?
- Я, пташка-синичка, тепло бережу. На вулиці зараз холодно, я вхід в дупло мохом заткнула, боюся ніс показати.
- А чем же харчуєшся?
- А у мене з літа грибки припасені, та горішки, та жолуді. Ось у мороз і відсиджуюсь.
-Одже, як  зимує білочка? 
- Білочка зібралась на гостини до своєї подругт і хоче пригостити її грибочками, які припасла з осені. А ось скільки вона візьме грибів, спробуйте дізнатись. Найдіть закономірність і впишіть число.
1, 2, 4, 5, 7, 8, …
- Вірно, білочка несе подрузі 10 грибів.
 2. Письмова работа
- Але на шляху їй зустрівсяся заєць
- Белка віддала зайчику 3 грибочки. Скільки у неї залишилось?
Складемо задачу. 
 Фізкультхвилинка
Ми сніжиночки малі,
Покружляли в вишині.
А зима нас підганяє,
Землю всю нами встеляє.

г) Інтерактивная гра
Подруга пригостила нашу білочку жолудями, але жолуді не прості, а математичні. Доможемо білочкі зібрати жолуді з відповіддю десять. Будьте уважні.

3. Дифференційована робота.
Відгадайте, хто це.
- На голові у цієї пташки червона шапочка. А ще цого птаха називають лісовим лікарем
 - Що цікавого ви знаєте про дятла
- Дятел приготував вам завдання на карточках з зображенням  тварин - ваших команд. Працюємо самостійно
Перевірка на екрані

4. Графічний диктант.
Діти, дятел дуже вами задовалений, та й Лісовичок теж. Ось тільки один лісний звір хоче нас заплутати.

В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться.
Як зовуть її? (Лисиця)


- Як лисиця зимує? 
 - Лисичка своїм пухнастим хвостом замела нам доріжку додому. Давайте спробуємо її знайти. (диктую)
 2 клітки вниз
2 клітки вправо
3 клітки вниз
2 клітки вправо
2 клітки вверх
2 клітки вправо
2 клітки вниз
2 клітки вправо
5 кліток вверх
1 клітку вліво
1 клітку вниз
3 клітки вліво
2 клітки  вверх
2 клітки вліво
1 клітку вниз
2 клітки вліво

-А теперь перевіримо, не заблудився хтось
 - Хто у нас вийшов?(Цуценя)
-Він зустрічає нас.

5. Підсумок уроку.
- Давайте згадаємо і роскажемо цуценяті, що ми дізналися на уроці.
- Яких звірів ми зустріли у лісі?
- Як ці звірі зимують?
- Із яких фігур складався зайчик?
- Молодці! Всім дякую за урок. Ви гарно попрацювали!